Letní secvičná v severní Africe

Kemp v Píšťanech u Litoměřic pro nás připravil ideální prostředí pro letní secvičnou (5. – 7. 8. 2016). I podle množství písku v čaji se místo podobalo severní Africe.

Páteční večer patřil příjezdu a stavbě tábora, aby vše bylo připravené na sobotu. Ta začala ranním nástupem, při kterém byly představeny všechny důležité informace k celému dni. Následovala ranní polní bohoslužba pod vedením Martyho.

O pořadové a taktické cvičení se postaral Sid. Pochod po pískové duně velmi vyčerpával, přesto morálka i síla mužstva neubývala a každý vložil do cvičení maximum svých schopností. Trénink útoku v rojnici, pochod ve formaci a mnoho dalšího se dostalo po krátké chvíli pod kůži každému.

Po obědě přišla na řadu první odborná přednáška o britských ženistech a především o britské minohledačce (více zde). Poté si všichni mohli vyzkoušet odminovávání vyznačeného prostoru. Tato zkušenost se ukázala velmi zajímavou, obzvlášť po informaci, že vojákům během druhé světové války trvalo  zdolat sto metrů přibližně hodinu, zatímco my se drželi téměř poloviční rychlosti a nedařilo se nám zvýšit tempo. Po vyčištění minového pole jsme se přesunuli k minometu. Po krátké instruktáži si mohly dvojice zkusit zaujmutí minometné pozice a výstřel.

Improvizovanou, ale velmi zajímavou součástí cvičení bylo vylodění ze člunů.

Na poslední odbornou předášku (první pomoc nejen na přední linii),  jsme se velmi těšili. Probrali jsme jak základní témata jako je postup záchranné práce, tak i nejnovější poznatky při první pomoci. Vše v autentickém polním lazaretu.

Večerní nástup oficiálně ukončil úspěšné cvičení. Každému účastníkovi byl předán dárek v podobě samolepky s motivem letošní secvičné.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Ukázat prezentaci]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.