Secvičná 2021 – Balkánský poloostrov

Pokračující rok nejistot opět mohla rozseknout naše, již tradiční, akce – Secvičná. Hlavní motiv byl postaven na období 2. světové války v oblasti balkánského poloostrova, proto se nabízela různorodost uniforem.

Velkým potěšením byl větší počet účastníků, než tomu bylo v předcházejícíh letech, a to jak v pořadatelském týmu, tak především mezi závodníky. Na pomyslnou startovní čáru 8,5km dlouhého závodu se postavilo celkem 16 soutěžících ve 4 týmech a 2 jednotlivců. Vzdálenost ani teplo v letošním roce nebylo tou největší překážkou. Nejnáročnejší bylo převýšení, které za ideálních podmínek dosahovalo 1600 vystoupaných metrů, a mapa, která neobsahovala vrstevnice, a tak snadno nechala toto stoupání ještě více protáhnout.

Samotný závod začal na střelnici střelbou z krátké a dlouhé zbraně. Následoval nejnáročnejší výstup z celého závodu s převýšením přes 650 metrů na první kontrolu. Dále trasa závodu již tak náročná nebyla, ale odpočinkový pochod to také nebyl. Na jednotlivých stanovištích si soutěžící vyzkoušeli pochod po slepé mapě, hod granátem či překonání vodního toku. Cíl byl směřován do místa ubytování – kempu Knesplíkov v Mentaurově.

Harmonogram soutěžního dne se povedlo plnit s neočekávanou přesností. Plán přichodu posledního týmu byl odhadnut na 17:00, ale podařilo se všem dorazit do cíle v 16:58.

Výsledky dopadly velmi zajímavě a až do poslední disciplíny, kterou byl zpěv před samotným vyhlášením výsledků, nebylo nic rozhodnuté.

Takto vypadají výsledky ročníku 2021:

Družstva

1.DRK-Helferinnen Abteilung44 bodů
2.Karstjäger40 bodů
3.Fallschirmjäger Sturmregiment38 bodů
4RAMC33 bodů

Jednotlivci

1.51st HD42 bodů
2.Gebirgsjäger29 bodů