Shrnutí X. representačního plesu

Letos proběhl skutečně poslední veřejný ples našeho spolku. Poslední, protože se většina klubu v posledních letech začala rozmnožovat, děláme na autoveteránu a z našeho pohledu jsme vyčerpali zásobu všeho, čím se mohl ples posouvat výše, zvedat laťku.

Poslednímu plesu hrál Áda Sigel Band combo, kterému předcházela zhruba patnáctiminutová výuka charlestonu v podání taneční školy Chabařovice. Nově nabyté zkušenosti návštěvníci několikrát během plesu využili. Plesu dominovala dobová módní přehlídka především dámské módy v podání Pin-up and vintage studia s modely módy všech společenských vrstev od let třicátých, přes čtyřicátá, až po začátek let padesátých. Plesem se několikrát protančili lektoři děčínské taneční školy Bella Danza a půlnoční passo doble na hudbu hvězdných válek – speciálně pro náš ples – uvedlo návštěvníky do varu. Vypečené soutěže o “Plesový lomcovák” Scottish Ale 15° speciálně uvařené jen pro náš ples měli veliký úspěch, že se museli dobrovolníci odmítat pro nedostatek času či kapacity dané soutěže.
Během plesu vystupila i tradiční SHŠ Lepus se svým nápaditým a z našeho pohledu nejúspěšnějším vystoupením “Živé obrazy”. Áda Sigel band combo hrál vše, co se k tématickému plesu hodilo a nestalo se, že by taneční parket byl prázdný. Valčíkem na rozloučenou poslední ročník akce skončil. Po deseti letech plesů bez jediného škraloupu byl letošní ročník příjemné zakončení této éry našeho spolku. Přeci jen laťka, která by šla po letošním ročníku zdvihnout výše, by se hledala jen těžko.  “Rád bych poděkoval všem, kteří se za posledních 10 let podíleli na našich plesech, ať už organisací, účinkováním, podporou, tak především jejich návštěvou. Jsme ze srdce rádi, že jsme mohli alespoň na jeden večer zprostředkovat zábavu (nejen) vojenského ražení, ale také dát příležitost vyvětrat slavnostní uniformy.” Jan Drabálek, předseda spolku